text
Головбух

Нова звітність з ЄСВ

  • 6 червня 2016
  • 5536

Міністерство фінансів оновило порядок заповнення ЄСВ-звітності. З’ясуємо, що саме змінилось

Змінено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435. Тож незабаром платники ЄВС подаватимуть звітність за новими формами. 

Форма № Д4

У таблиці 1 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі — форма № Д4) вже не потрібно проставляти ЄСВ у розрізі видів нарахованих виплат. Тут відображаються лише суми доходів, на які нараховано ЄСВ, та суми нарахованого ЄСВ у розрізі розмірів внеску (22%, 8,41%, 5,3% та 5,5%). Скасовано рядки, у яких раніше проставлялись суми лікарняних коштом ФСС від НВВ, а також суми утриманого ЄСВ і доходу, з якого утримували ЄСВ. Немає рядків, відведених під дані про заборгованість та виплату зарплати, строки виплати зарплати й належні до сплати фондам суми страхових внесків.

Із таблиці 4 форми № Д4 вилучено додатки, призначені для виправлення помилок. Натомість додано окремі рядки для додаткової бази нарахування ЄСВ і для нарахованої на неї суми внеску.

Форма № Д5

У таблицях форми звітності приватних підприємців та осіб, які проводять незалежну діяльність, за № Д5 тепер не потрібно зазначати інформацію про участь у добровільному страхуванні.

Форми № Д6 та № Д7 залишились майже без змін.

Подання звіту з ЄСВ

За формою, яка діяла з 01.05.2015, звіти подають ті, хто не звітував із ЄСВ за періоди до 2016 року.

Підприємці-єдиноподатники, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують пенсію чи соціальну допомогу, звітують самі за себе один раз на рік (якщо базу нарахування ЄСВ вони визначили самостійно).

Звітування мобілізованих приватних підприємців, які мають уповноважену особу, проходить у загальному порядку та строках. Якщо такі підприємці уповноваженої особи не мають, їм потрібно подати звіт самостійно протягом десяти календарних днів після демобілізації.

Щодо заповнення звіту маємо такі оновлення:

  • на титульних аркушах форм у паперовій формі навпроти таблиць, які подаються, проставляється прочерк, в електронному звіті навпроти таблиць, які подаються, не ставиться нічого;
  • скасовано відображення нарахованих виплат у порядку черговості.

Нововведення, запроваджені наказом Мінфіну від 11.04.2016 № 441, чинні з 01.06.2016. Тож травнева звітність подається у червні за старими формами, а нові форми подаватимуться з липня.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль