Головбух

Нова звітність з ЄСВ

  • 6 червня 2016
  • 5538

Міністерство фінансів оновило порядок заповнення ЄСВ-звітності. З’ясуємо, що саме змінилось

Змінено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435. Тож незабаром платники ЄВС подаватимуть звітність за новими формами. 

Форма № Д4

У таблиці 1 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі — форма № Д4) вже не потрібно проставляти ЄСВ у розрізі видів нарахованих виплат. Тут відображаються лише суми доходів, на які нараховано ЄСВ, та суми нарахованого ЄСВ у розрізі розмірів внеску (22%, 8,41%, 5,3% та 5,5%). Скасовано рядки, у яких раніше проставлялись суми лікарняних коштом ФСС від НВВ, а також суми утриманого ЄСВ і доходу, з якого утримували ЄСВ. Немає рядків, відведених під дані про заборгованість та виплату зарплати, строки виплати зарплати й належні до сплати фондам суми страхових внесків.

Із таблиці 4 форми № Д4 вилучено додатки, призначені для виправлення помилок. Натомість додано окремі рядки для додаткової бази нарахування ЄСВ і для нарахованої на неї суми внеску.

Форма № Д5

У таблицях форми звітності приватних підприємців та осіб, які проводять незалежну діяльність, за № Д5 тепер не потрібно зазначати інформацію про участь у добровільному страхуванні.

Форми № Д6 та № Д7 залишились майже без змін.

Подання звіту з ЄСВ

За формою, яка діяла з 01.05.2015, звіти подають ті, хто не звітував із ЄСВ за періоди до 2016 року.

Підприємці-єдиноподатники, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують пенсію чи соціальну допомогу, звітують самі за себе один раз на рік (якщо базу нарахування ЄСВ вони визначили самостійно).

Звітування мобілізованих приватних підприємців, які мають уповноважену особу, проходить у загальному порядку та строках. Якщо такі підприємці уповноваженої особи не мають, їм потрібно подати звіт самостійно протягом десяти календарних днів після демобілізації.

Щодо заповнення звіту маємо такі оновлення:

  • на титульних аркушах форм у паперовій формі навпроти таблиць, які подаються, проставляється прочерк, в електронному звіті навпроти таблиць, які подаються, не ставиться нічого;
  • скасовано відображення нарахованих виплат у порядку черговості.

Нововведення, запроваджені наказом Мінфіну від 11.04.2016 № 441, чинні з 01.06.2016. Тож травнева звітність подається у червні за старими формами, а нові форми подаватимуться з липня.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл