Головбух

Зняття з обліку за новим порядком

 • 24 травня 2016
 • 4018

Порядок обліку платників податків оновлено. Тепер закрити бізнес стає простіше: скорочено кількість бюрократичних процедур, а на податківців накладено деякі обмеження

Зазнав змін Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Із 10 травня 2016 року довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП скасовано. Тож для зняття з обліку платників податків у контролюючих органах такі довідки вже не потрібно отримувати в органах ДФС і надавати для проведення держреєстрації припинення юрособи.

Відомості про заборгованість зі сплати податків і зборів або її відсутність в електронному вигляді до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР) надсилають безпосередньо органи ДФС. Якщо юрособа перебуває на обліку одночасно в декількох контролюючих органах (за основним і неосновним місцем обліку), то відомості формує контролюючий орган за основним місцем обліку.

Інформація подається за новими, розробленими Мінфіном, формами відомостей про:

 • відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів (форма № 30-ОПП);
 • узгодження плану реорганізації юридичної особи (форма № 31-ОПП) — за наявності податкового боргу при реорганізації юрособи. Якщо план реорганізації юрособи до контролюючого органу не подавали або з ним не узгоджували, до ЄДР передають відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП.

Форми № 30-ОПП та № 31-ОПП подаються в день отримання запиту від суб’єкта держреєстрації або до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог. Умови формування й передачі фіскальною службою до ЄДР таких форм:

 • запит суб’єкта держреєстрації;
 • виникнення у платника податків заборгованості зі сплати податків і зборів або визначення грошових зобов’язань, за якими не настав строк сплати.

Так, відомості за формою № 30-ОПП разом із додатками в разі виявлення заборгованості надсилаються до комісії з припинення чи особі, яка відповідає за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу. Після погашення заборгованості контролюючий орган має знову надіслати до ЄДР відомості про відсутність відповідної заборгованості.

Через запровадження нових форм скасовано обов’язкові раніше форми, які надсилали контролюючі органи до ЄДР. Тож тепер податківцям не потрібно направляти повідомлення про:

 • наявність податкового боргу та неможливість проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення юрособи (форма № 23-ОПП);
 • початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юрособи (форма № 24-ОПП);
 • неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юрособи (форма № 25-ОПП);
 • проведення позапланової перевірки (форма № 26-ОПП);
 • наявність заперечень проти проведення держреєстрації припинення юрособи (форма № 27-ОПП);
 • відкликання заперечень проти проведення держреєстрації припинення юрособи (форма № 28-ОПП).

Водночас податківці більше не можуть направляти до ЄДР повідомлення про відсутність юрособи за місцезнаходженням, адже скасовано й форму № 18-ОПП. Також контролюючі органи вже не мають права заперечувати процедуру здійснення держреєстрації припинення юридичної особи та не можуть звертатися до суду із заявою про винесення судового рішення щодо припинення юрособи чи підприємницької діяльності фізособи-підприємця, скасування держреєстрації припинення юрособи або підприємницької діяльності фізособи-підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл