Головбух

Соцстандарти вкотре підвищили

  • 12 травня 2016
  • 789

Розмір мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму підвищено з 1 травня. З’ясуємо, як через це змінюються й інші соціальні виплати

Тепер розмір мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1450 грн. Так, мінімальна зарплата зросла на 72 грн., мінімальний погодинний розмір оплати праці становить 8,69 грн.

Мінімальна зарплата

Зросли мінімальний та максимальний розміри ЄСВ: із травня мінімальний страховий внесок становить 319 грн., а максимальна величина бази нарахування ЄСВ — 36 250 грн. Важливо, що для компенсації ЄСВ необхідно виплатити працівникам, влаштованим на новостворені робочі місця, зарплату не менше 4350 грн. (три мінімальні зарплати). Штрафи за порушення законодавства про зайнятість населення також зростають, оскільки всі вони залежать від розміру мінімальної зарплати.

Для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають менше ніж 6 місяців страхового стажу, допомога по тимчасовій непрацездатності розраховується з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески. Водночас максимальна сума допомоги по тимчасовій непрацездатності у розрахунку на місяць становить 1450 грн.

Допомогу по вагітності та пологах для таких осіб обчислюють з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не більше за дві мінімальні зарплати. Отже, мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах для такої категорії осіб у розрахунку на місяць становить 1450 грн., а максимальний — 2900 грн.

Роботодавець може не оподатковувати ПДФО дохід працівника у вигляді страхових внесків, які не перевищують 7250 грн. на місяць, якщо він власним коштом сплачує такі страхові внески згідно з договором довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення.

Прожитковий мінімум

Починаючи з травня цього року допомога по безробіттю призначається в розмірі не більше за 5800 грн.

Із підвищенням розміру прожиткового мінімуму зростає і сума індексації. Так, під час проведення індексації зарплати індекс інфляції множиться не на 1378 грн., а на 1450 грн

Мінімальний розмір аліментів на дитину зріс до 30% прожиткового мінімуму. Тож мінімальна сума аліментів на дитину віком до 8 років становить 368,40 грн., на дитину віком від 6 до 18 років — 459,30 грн.

Допомогу на дітей для одиноких матерів розраховують як різницю між прожитковим мінімумом для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Тож розмір такої допомоги також зростає.

Що стосується пенсії, то мінімальний розмір пенсії за віком, який дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1130 грн.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл