Головбух

Як повернути надміру сплачений ЄСВ

  • 27 квітня 2016
  • 2344

На початку року Мінфін оновив порядок повернення помилково чи надміру сплаченого ЄСВ. Розглянемо, як підприємству повернути кошти, якщо воно помилково сплатило внесок не на той рахунок

Після набрання чинності Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6 (далі — Порядок), кошти повертають у чотирьох конкретних випадках:

  • надмірної або помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;
  • помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.

При цьому до надміру сплачених сум ЄСВ не включаються суми авансових платежів під час кожної виплати зарплати. Такі авансові внески не вважаються надміру сплаченими.

У всіх випадках повернення ЄСВ, окрім повернення помилкової сплати на рахунок з обліку доходів бюджету, необхідно заповнювати й подавати до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, заяву на перерахування надміру або помилково сплачених коштів. Форма такої заяви наведена в додатку 1 до Порядку.

У разі помилкової сплати ЄСВ на інший рахунок обліку доходів бюджету подається заява про повернення довільної форми. Подають її до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів.

Якщо страхувальник є добровільним учасником системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, до заяви він має додавати оригінал або завірену копію квитанції чи платіжного доручення, що підтверджує сплату коштів на рахунок 3719.

Підрозділ органу доходів і зборів, який отримав заяву, розглядає та перевіряє надану інформацію протягом десяти робочих днів. Він може не задовольнити заяву, якщо вона не відповідає визначеній формі, інформація в ній не достовірна, платник подав заяву не за місцем обліку помилково сплачених сум або має заборгованість зі сплати ЄСВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл