Головбух

Податкова накладна не видається покупцеві: як заповнити

 • 6 квітня 2016
 • 2921

Налічується 17 причин, за яких податкова накладна не надається покупцеві. Розглянемо особливості заповнення накладних у таких випадках

Із 1 квітня платники ПДВ складають податкові накладні за новою формою та новим порядком заповнення, які затверджено наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307. Тепер у верхній лівій частині податкових накладних, які не видають покупцям, є спеціальне поле для поміток.

Зведена податкова накладна на умовне постачання

У графі «Зведена податкова накладна» спеціального поля для поміток проставляють «×» і зазначають тип причини:

 • 04 — постачання для невиробничого використання;
 • 08 — операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ;
 • 09 — операції, які звільнені від оподаткування;
 • 13 — використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів та послуг не у господарській діяльності.

Під кожен тип причини складається окрема зведена податкова накладна.

У графах накладної, призначених для відображення даних про продавця та покупця, платник ПДВ зазначає власне найменування (П. І. Б.), а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляє умовний ІПН «600000000000».

Таблична частина зведеної податкової накладної заповнюється так:

 • графа 2 — дати складання та порядкові номери «вхідних» податкових накладних;
 • графа 4 — зазначається «грн.»;
 • графи 3, 5-9 — не заповнюється;
 • графа 10 — база оподаткування ПДВ (для придбаних товарів та послуг — ціна придбання).

Зведена податкова накладна на безперервне постачання

При постачанні товарів (послуг) одному покупцеві два та більше разів на місяць зведену податкову накладну продавець складає не пізніше останнього дня місяця постачання.

Якщо покупці є платниками ПДВ, зведену податкову накладну складають на кожного платника, беручи до уваги весь обсяг постачання. У накладній зазначають найменування платника ПДВ та ІПН, присвоєний контролюючим органом.

Якщо покупці — неплатники ПДВ, можна оформити одну зведену податкову накладну на всіх покупців і на весь обсяг постачання протягом місяця. Зведена податкова накладна оформлюється за вимогами, встановленими для неплатників ПДВ:

 • у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)» ставлять помітку «×» і зазначають тип причини 02 — складена на постачання неплатнику податку;
 • у рядку «Отримувач (покупець)» зазначають «Неплатник» та умовний ІПН «100000000000».

Підсумкова податкова накладна

У разі постачання товарів кінцевому споживачеві з використанням двох і більше касових апаратів платник ПДВ на власний розсуд може прийняти рішення щодо складання податкових накладних:

 • складати окрему податкову накладну за щоденними підсумками операцій із постачання товарів, здійснених через окремий касовий апарат;
 • складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій із постачання товарів, здійснених через усі касові апарати платника, зокрема через ті, що знаходяться у філіях чи структурних підрозділах.

У верхній лівій частині підсумкової податкової накладної ставлять відповідну помітку «×» і зазначають тип причини «11», у рядку «Особа (платник податку) — покупець» зазначають «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» записують умовний ІПН «100000000000».

У разі одночасного постачання одному отримувачу (покупцеві) як оподатковуваних товарів (послуг), так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. У податковій накладній, складеній на звільнені від оподаткування ПДВ операції, у спеціальній графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини ставлять помітки «без ПДВ», «×» і зазначають тип причини «09».

У табличній частині податкової накладної товари вітчизняного виробництва показують згорнуто в одному рядку, у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної прописують «Товари в асортименті», графи 4-7 не заповнюють. А підакцизні та імпортні товари формують за групами відповідно до кодів УКТ ЗЕД.

Податкова накладна на суму перевищення

Якщо ціна придбання перевищує фактичну ціну постачання, продавець складає дві податкові накладні:

 • на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;
 • на суму, розраховану на основі перевищення ціни придбання (звичайної ціни, балансової (залишкової) вартості) над фактичною ціною.

У податковій накладній, складеній на суму такого перевищення, зазначають тип причини: 15, 16 або 17. Таку податкову накладну покупцеві не надають, а в рядках, відведених для заповнення даних покупця, продавець зазначає власні дані.

У графі 2 табличної частини замість номенклатури товарів зазначають порядковий номер податкової накладної, складеної на суму постачання цих товарів, визначену на основі їх фактичної ціни (договірної вартості).

Податкові накладні, які не видають покупцям, потрібно реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних. Штраф у разі несвоєчасної їх реєстрації або нереєстрації не застосовують.

Приклади заповнення податкових накладних, які не надаються покупцям, шукайте в тижневику «Головбух» № 13/2016. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл