text
Головбух

Код УКТ ЗЕД вітчизняного товару в податковій накладній

  • 19 липня 2016
  • 9

Лист ДФС від 23.06.2016 № 3855/6/99-99-15-03-02-15

Код УКТ ЗЕД є одним із обов’язкових реквізитів податкової накладної. Його вказують тільки для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України.

При цьому згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до складу податкового кредиту. Проте зазначена вимога не поширюється на випадки неправильного зазначення у податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України.

У зв’язку з цим податківці вважають, що зазначення у графі 4 зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної коду УКТ ЗЕД товару, виробленого в Україні та який не є підакцизним товаром, за умови що таке зазначення коду УКТ ЗЕД не заважає ідентифікувати операцію з постачання товару та її сторони, не може бути єдиною підставою для виключення сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, зі складу податкового кредиту покупця — платника ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах