Головбух

Факту крадіжки авто недостатньо для звільнення від сплати транспортного податку

  • 16 серпня 2016
  • 9

Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ, його власник не звільняється від сплати транспортного податку

Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ, його власник не звільняється від сплати транспортного податку.

Так стверджують податківці, посилаючись на вимоги Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 267.6.8 ПК у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем. Однак тільки за умови, що такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Лист ДФС від 11.05.2016 №4837/Л/99-99-13-03-02-14

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл