Кошти підприємця внесені на розрахунковий рахунок: чи включати в дохід

502

Запитання

На розрахунковий рахунок фізичною особою — підприємцем внесено власні заощадження для розрахунків з постачальниками матеріалів і послуг. Чи вважаються ці кошти доходом підприємця, якщо він перебуває на загальній системі оподаткування?

Відповідь

Згідно з пунктом 177.1 Податкового кодексу України (ПК) оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб — підприємців, отримані протягом календарного року від здійснення ними господарської діяльності.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 ПК).

Внесення власних грошових заощаджень на розрахунковий рахунок не може розцінюватися як дохід (виручка) підприємця. Але для того щоб внесені на поточний рахунок підприємцем власні кошти не були зараховані до виручки, йому необхідно правильно оформити заяву про внесення готівки на банківський рахунок.

Зокрема, в платіжному документі в рядку «призначення платежу» підприємець повинен вказати «власні кошти» або «поповнення обігових коштів за рахунок власних коштів». Підтвердженням походження коштів, що надійшли на рахунок підприємця, є квитанція, оскільки в ній зазначено, що підприємець вносив цю суму як особисті кошти. Аналогічна розшифровка повинна бути й у виписці банку.

Без призначення платежу банк документи до виконання не приймає.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль