Як зняти зайву позначку в податковій накладній

439

Запитання

Під час складання звичайної податкової накладної допущено помилку: поставлено позначку «×», нібито вона зведена. Як виправити помилку, якщо податкову накладну вже зареєстровано в ЄРПН?

Відповідь

Цю помилку виправляти не обов’язково. Нагадаємо, що з 01.01.2016 у пункті 201.10 Податкового кодексу України (ПК) з’явилася норма, яка дозволяє відображати податковий кредит на підставі податкових накладних, складених із помилками. Навіть якщо помилок припустилися в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), за умови, що ці помилки не заважають ідентифікувати операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань, така податкова накладна дає покупцеві право на податковий кредит.

Зважаючи на те, що спеціальне поле для поміток не входить до переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, визначеного у пункті 201.1 ПК, а на інші показники податкової накладної ця помилка не вплинула, продавцеві не загрожують штрафи, передбачені пунктом 120-1.4 ПК. Адже штрафи застосовують лише за помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної.

Якщо на покупця ці аргументи не подіють і він налягатиме на виправленні цієї помилки, можна піти йому назустріч.

Так само, як інші помилки, цю помилку можна виправити за допомогою розрахунку коригування до податкової накладної. У шапці розрахунку коригування проставляють правильні дані. При цьому у спеціальному полі для поміток, розташованому у верхньому лівому куті, помітку «×» ставлять лише у графі «Підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем)». Оскільки виправлення помилки не впливає на кінцевий сумарний результат, зрозуміло, що розрахунок коригування має зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) продавець.

Заголовну частину (дані продавця, покупця, їхні індивідуальні податкові номери) переносять із податкової накладної без змін.

У графі 2 табличної частини розділу Б як причину коригування зазначають «Виправлення помилки». Інші графи розділу Б і розділ А не заповнюють, залишаючи порожніми.

Зауважимо, що такий розрахунок коригування у декларації з ПДВ не відображається, але зареєструвати його в ЄРПН потрібно.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль