Виправлення помилки в розрахунку коригування

400

Запитання

Який порядок виправлення помилки в розрахунку коригування до податкової накладної? Чи можливо за таким розрахунком відкоригувати податкові зобов’язання чи податковий кредит?

Відповідь

Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, не передбачає механізму виправлення помилки, допущеної в розрахунку коригування до податкової накладної.

Однак у разі допущення помилки в графах 1-10 розділу Б розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок, у якому будуть враховані показники помилкового розрахунку. У графах 1-6 потрібно зазначити правильні показники, у графах 7-10 — сума різниці з відповідним знаком. Узагальнюючі дані відображаються у рядках I-VIII уточнюючого розрахунку.

Розрахунок коригування до податкової накладної, який містить помилки в заголовній частині, не може бути підставою для коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Тому якщо розрахунок із помилками в заголовній частині зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), платник складає новий розрахунок коригування з правильними показниками та реєструє його в ЄРПН.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 101.07Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах