Облік встановленого на авто газового обладнання

157

Запитання-відповідь з теми

Запитання

Підприємство замовило встановлення газового обладнання на автомобіль. Чи потрібно збільшувати первісну вартість автомобіля на вартість такого обладнання? Це — отримання послуги чи результату виконаних робіт?

Відповідь

Витрати на ремонт, пов’язані з поліпшенням основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводять до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від їх використання, збільшують первісну вартість таких основних засобів (п. 14 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

Водночас витрати, спрямовані на підтримання основного засобу в робочому стані, вважаються поточними (п. 15 П(С)БО 7).

Встановлення газового обладнання на автомобіль, на нашу думку, доцільно вважати поліпшенням (модернізацією). Адже таке обладнання встановлювали, найімовірніше, заради отримання додаткових економічних вигод у вигляді зменшення витрат на заправку автомобіля.

Отже, вартість газового обладнання збільшить первісну вартість поліпшеного автомобіля.

Також зазначимо, що Цивільний кодекс України (ЦК) розмежовує поняття «підряд (роботи)» та «послуги». І на відміну від виконаної роботи, послугу споживають, а не приймають.

Так, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦК). За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦК).

Тобто за договором підряду замовник зобов’язується не лише оплатити виконану роботу, а й прийняти її. А за договором про надання послуг замовник зобов’язаний лише оплатити послугу. Приймати послугу чи її результат чи будь-що інше замовник не зобов’язаний, оскільки нічого з переліченого не існує.

Відповідно, встановлення газового обладнання на автомобіль можна вважати виконанням робіт, позаяк існує матеріалізований результат ― встановлене обладнання.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах