Розрахунок з підприємцями через касу

280

Запитання

Підприємство є платником податку на прибуток. Іноді воно придбаває товари, отримує роботи (послуги) у підприємців-єдиноподатників (другої, третьої груп). Чи має право підприємство розрахуватися із підприємцями просто через касу, оминаючи видачу коштів підзвітній особі?

Відповідь

Положення про порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні затверджено постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637). Його пунктом 2.2 передбачено, що підприємства (підприємці) розраховуються готівкою між собою і з фізичними особами через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. При цьому законодавство не зобов’язує розраховуватись із підприємцями винятково через підзвітних осіб.

Підприємство має право виплачувати підприємцю готівку безпосередньо з каси. Водночас треба дотримуватися правил оформлення касових операцій. Зокрема, видачу готівки особам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводять за видатковими касовими ордерами, що їх виписують окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю (п. 3.5 Положення № 637). Видачу готівки касир проводить тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості (п. 3.6 Положення № 637). Звичайно, такий порядок розрахунків можливий за умови, що підприємець не зобов’язаний використовувати РРО.

Варто нагадати, що за готівкових розрахунків між підприємством та підприємцем діє обмеження. Гранична сума готівкових розрахунків на добу становить 10 тис. грн. (п. 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 02.06.2013 № 210). Таке саме обмеження діятиме і тоді, коли підприємство придбаває товари (роботи, послуги) через підзвітних осіб.

Також варто зауважити, що єдиноподатники другої групи мають право надавати послуги тільки платникам єдиного податку або населенню (пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу України). Нехтування цією вимогою коштуватиме підприємцю щонайменше підвищенням групи.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль