Підприємець-єдиноподатник не сплачує земельний податок

267

Запитання

Приватний підприємець — платник єдиного податку у власному гаражі здійснює підприємницьку діяльність. Чи має він платити податок на землю?

Відповідь

Платники єдиного податку звільняються, зокрема, від сплати земельного податку (пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України). Виняток становлять випадки не використання земельної ділянки платниками єдиного податку першої — третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи — для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Право власності на земельну ділянку під гаражем належить власникові цього гаража. Адже відповідно до статті 120 Земельного кодексу України до особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені. Аналогічна норма прописана й у статті 377 Цивільного кодексу України.

Отже, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу і ця фізична особа використовує земельну ділянку для провадження господарської діяльності, такий підприємець-єдиноподатник звільняється від сплати податку на землю.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах