Послуги контролюють приладами обліку: що з ПДВ

530

Запитання

Комунальне підприємство надає іншому підприємству послуги з постачання води, вартість яких визначають за даними лічильника. Податкові накладні на ці послуги комунальне підприємство не реєструє в ЄРПН. Чи може підприємство включити до податкового кредиту суми ПДВ за отриманими послугами?

Відповідь

Те, що платник ПДВ — продавець послуг не реєструє податкові накладні в ЄРПН, не дає права покупцю включати суми ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включати суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Водночас пункт 198.6 ПК дає змогу формувати податковий кредит без отримання податкової накладної за умови підтвердження сплати суми ПДВ у зв’язку з придбанням товарів чи послуг іншими документами. Зокрема, підставою для нарахування сум ПДВ може бути рахунок, який виставляється платнику ПДВ за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Такий рахунок має містити:

  • загальну суму платежу;
  • суму ПДВ;
  • податковий номер продавця.

Для товарів і послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів та послуг засвідчується даними обліку (п. 198.2 ПК).

Отримані від комунального підприємства рахунки на послуги з постачання води підприємство — отримувач послуг не реєструє в ЄРПН, а включає до окремого реєстру документів, який веде самостійно.

Отже, підприємство може включити до складу податкового кредиту звітного періоду суми ПДВ за послуги постачання води, які контролюються приладами обліку, на підставі рахунка, що містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер комунального підприємства — продавця послуг.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах