Відпускні демобілізованому працівнику

1948

Запитання

Працівник був мобілізований 04.09.2014. На дату мобілізації його оклад і середній заробіток становили 4000 грн. Компенсацію із держбюджету за 2014 рік підприємство не отримувало. Із 01.01.2015 посадовий оклад працівника підвищено до 5000 грн. З січня по серпень 2015 року працівнику щомісяця виплачувався: середній заробіток, який був компенсований з бюджету, — у сумі 4000 грн.; сума підвищення посадового окладу за рахунок коштів підприємства без отримання компенсації — 1000 грн. Працівник був демобілізований 14.09.2015, і з 15.09.2015 хоче піти у відпустку. Як розрахувати відпускні такому працівнику?

Відповідь

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100) середню зарплату для розрахунку відпускних визначають з розрахункового періоду за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. При обчисленні відпускних враховуються виплати, визначені пунктом 3 Порядку № 100. Також враховуються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток.

Тож при розрахунку відпускних демобілізованому працівнику потрібно враховувати середній заробіток за період мобілізації. Причому і суму, що компенсується з держбюджету, і суму, яку підприємство виплачує за власні кошти. Адже ніяких застережень Порядок № 100 щодо цього питання не містить.

Відпускні обчислюють шляхом ділення сумарного заробітку за розрахунковий період на відповідну кількість календарних днів року (без урахування святкових і неробочих днів). Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією




© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль