Проходження виробничої практики не є трудовими відносинами

18 жовтня 2012 6
Мінсоцполітики розглянуло питання проходження виробничого навчання і виробничої практики учнями і слухачами професійно-технічних навчальних закладів

Мінсоцполітики розглянуло питання проходження виробничого навчання і виробничої практики учнями і слухачами професійно-технічних навчальних закладів.

Зокрема, було визначено саме поняття виробничої практики як виконання учнями і слухачами безпосередньо на робочих місцях всіх видів кваліфікаційних робіт, закріплення першочергових професійних умінь і навичок та набуття необхідних практичних навичок відповідно до робочих навчальних планів, програм.

Міністерство також нагадало про обов’язок підприємств незалежно від форми власності надавати робочі місця чи навчально-виробничі ділянки для проходження виробничої практики. Причому вибір такого підприємства належить навчальному закладу чи  безпосередньо учню за погодженням з навчальним закладом.

Про надання робочих місць чи навчально-виробничих ділянок укладається типовий договір між навчальним закладом і підприємством з визначенням прав, обов’язків і відповідальності сторін. До штатного розпису і складу робітників підприємства такі учні і слухачі не включаються.

Проте Міністерство наголошує, що подібні відносини не є трудовими і трактуються як навчально-виробничий процес. Тому в таких випадках необхідності в укладенні строкових трудових договорів немає.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах