Робоча ситуація дня

19 жовтня 2012 6
Податкові наслідки отримання від іншого підприємства фінансової допомоги

Податкові наслідки отримання від іншого підприємства фінансової допомоги

ТОВ має намір узяти в іншого підприємства поворотну фінансову допомогу строком на п’ять років. Які податкові наслідки такої операції? Чи необхідна ліцензія підприємству, яке надає допомогу?

Податкові наслідки даної операції залежать від того, на якій системі оподаткування перебуває підприємство — надавач фінансової допомоги.

Спрощена система оподаткування

Відповідно до підпункту 135.5.5 Податкового кодексу України (ПК), якщо  поворотну фінансову допомогу отримано від неплатника податку на прибуток, то у разі  її неповернення на кінець звітного періоду вона включається до складу інших доходів платника. При поверненні допомоги (її частини) в майбутніх звітних податкових періодах платник податку збільшує витрати на суму такої допомоги (її частини) у податковому періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів.

Зазначені вимоги не поширюються на суми допомоги, отриманої від засновника/учасника такого платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.
Операції з отримання/надання фінансової допомоги між платником податку та його відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, не призводять до зміни витрат та доходів.

Загальна система оподаткування

Оподаткування допомоги, отриманої від платника податку на прибуток, не передбачено цим підпунктом. Водночас підпунктом 135.5.4 ПК встановлено, що інші доходи включають суми безповоротної фінансової допомоги, до якої належать суми умовно нарахованих процентів на неповернену протягом звітного періоду суму поворотної фінансової допомоги (пп. 14.1.257 ПК). Згідно із пунктом 135.1 ПК сума умовно нарахованих процентів у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги, включається до доходів звітного періоду, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.

Для надання/отримання фінансової допомоги ліцензія не потрібна.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль