Робоча ситуація дня

7 листопада 2012 0
Проведення коригування податкового зобов’язання з ПДВ при поверненні товару покупцем

Проведення коригування податкового зобов’язання з ПДВ при поверненні товару покупцем

Як відкоригувати податкове зобов’язання з ПДВ при поверненні товару постачальнику?

Відповідно до пункту 192.1 Податкового кодексу України (ПК), якщо було проведено перерахунок суми компенсації вартості товарів, або у разі повернення товарів продавцю, який їх надав, чи повернення постачальником суми попередньої оплати товарів, проводяться такі дії:

1) у разі якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника ПДВ — постачальника, то:

  • постачальник зменшує суму податкових зобов’язань та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
  • отримувач зменшує суму податкового кредиту в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів;

2) у разі якщо внаслідок перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то:

  • постачальник збільшує суму податкових зобов’язань та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
  • отримувач збільшує суму податкового кредиту в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Результат перерахунку податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Згідно з формою розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, затвердженою наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379, покупець при його отриманні має засвідчити факт такого отримання, а саме, зазначити на примірнику розрахунку продавця дату отримання розрахунку та поставити підпис.

Отже, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та покупця одночасно підлягають відповідному коригуванню в деклараціях з ПДВ того звітного податкового періоду, на який припадає дата отримання отримувачем розрахунку.

При цьому в разі, коли продавцем при поверненні йому частини товару (чи при поверненні ним частини оплати за товар) з будь-яких причин не надано покупцю розрахунок коригування, то покупець (платник ПДВ) повинен самостійно здійснити коригування сум податкового кредиту за результатами податкового періоду, протягом якого відбулося повернення ним товарів (отриманих за ними коштів), незалежно від факту отримання розрахунку коригування.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах