Нюанси реалізації транспортних засобів на користь держави

26 листопада 2012 8
Митники роз’яснили особливості розпорядження ТЗ, що переходять у власність держави

Митники роз’яснили особливості розпорядження ТЗ, що переходять у власність держави. На сьогоднішній день ТЗ реалізуються за цінами, визначеними нормами законодавства про оцінку майна, майнові права та професійну оціночну діяльність, а також ПК.

Причому визначення ринкової вартості такого майна здійснюється з урахуванням митних платежів. Заборонено їх додаткове нарахування. Виокремлення сум митних платежів допускається, якщо потрібно вирахувати суми мита та ПДВ (у %) для відповідних ТЗ. Сума ж акцизного податку — фіксована та залежить від року випуску ТЗ, об’єму та типу його двигуна.

Втрачається можливість реалізації ТЗ при перевищенні суми акцизного податку над їх реальною ринковою вартістю. Особливо це стосується автомобілів віком понад 5 років та з великим об’ємом двигуна.

У такому випадку відповідною комісією з розпорядження майном, що переходить у власність держави, приймається рішення про безоплатне передання, розукомплектування/утилізацію ТЗ.

Нормами ПК не передбачено звільнення операцій з безоплатної передачі підакцизних товарів, в т. ч. легкових автомобілів, від оподаткування. Тому таке передання має здійснюватися тільки після сплати відповідних митних платежів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах