Робоча ситуація дня

3 грудня 2012 4
Як розрахувати обсяг постачання товарів для реєстрації платником ПДВ у разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Як розрахувати обсяг постачання товарів для реєстрації платником ПДВ у разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Підприємство у 2011 році сплачувало єдиний податок 10%. Обсяг реалізації за 2011 рік склав 250 000 грн. З січня 2012 року підприємство перейшло на загальну систему оподаткування. За 9 місяців 2012 року воно задекларувало виручку в розмірі 350 000 грн. Коли підприємство повинно зареєструватися платником ПДВ — в жовтні 2012 року чи раніше (коли обсяг перевищив 300 000 грн. з врахуванням обсягу реалізації за 2011 рік)?

Згідно з пунктом 181.1 Податкового кодексу України (ПК) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Розрахунок обсягу постачання для реєстрації ПДВ при переході зі спрощеної на загальну систему оподаткування було кардинально змінено згідно зі змінами до ПК, внесеними Законом України від 07.07.2011 №3609-VI (далі — Закон №3609).

Так, до 06.08.2011 (дата набрання чинності Закону №3609) діяла норма пункту 18 підрозділу 2 Перехідних положень ПК, відповідно до якої особи, які перейшли на загальну систему оподаткування із спрощеної і не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягали обов’язковій реєстрації платниками ПДВ з урахуванням вимог пункту 181.1 ПК.Обсяг оподатковуваних операцій визначався починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Однак, у зв’язку із виключенням пункту 18 підрозділу 2 Перехідних положень ПК з 06.08.2011 період перебування на спрощеній системі оподаткування включається до розрахунку при визначенні обсягу постачання для реєстрації ПДВ.

Згідно з пунктом 183.2 ПК у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 ПК.

Отже, якщо підприємство перейшло зі спрощеної системи оподаткування на загальну з 1 січня 2012 року (тобто норма п. 18 підр. 2 розд. ХХ ПК вже не діяла), то таке підприємство повинно було зареєструватися платником ПДВ з наступного календарного місяця коли обсяг перевищив 300 000 грн. з врахуванням обсягу реалізації за 2011 рік.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах