Робоча ситуація дня

5 грудня 2012 12
Орендна плата за землю до бюджету при укладенні договору суборенди земельної ділянки

Орендна плата за землю до бюджету при укладенні договору суборенди земельної ділянки

Підприємство орендує земельну ділянку у міської ради. Чи може воно передати її в суборенду? Хто є платником орендної плати до бюджету при укладенні договору суборенди?


Згідно зі статтею 8 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 №161-XIV орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Якщо протягом місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може передаватися в суборенду.

Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі. У разі припинення договору оренди, чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За згодою сторін такий договір посвідчується нотаріально.

Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України (ПК) встановлено порядок плати за орендовані земельні ділянки державної та комунальної власності. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати (п. 288.6 ПК).

Таким чином, платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності до міського бюджету є підприємство-орендар на підставі укладеного договору. А суборендар згідно з договором суборенди земельної ділянки вносить плату за суборенду такої земельної ділянки.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль