Нюанси оплати непрацездатності та штрафи за завищення суми допомоги

8 січня 2013 11
Роз’яснено особливості виплати допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам за основним місцем роботи та за сумісництвом

Роз’яснено особливості виплати допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Так, при звільненні з основного місця роботи працівника, який працює на підприємстві за сумісництвом, для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності роботодавець має переоформити трудовий договір про сумісництво в основний трудовий договір. І тоді обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги здійснюватиметься на підставі листків непрацездатності за основним місцем роботи.

Крім того, страховики нагадали про відповідальність за порушення встановленого порядку використання страхових коштів.

А саме, у разі неповернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП), надміру нарахованих та виплачених застрахованій особі, страхувальник відшкодовує цьому фонду неправомірно витрачену суму страхових коштів та сплачує штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів страхувальники сплачують штраф у розмірі 10% зазначених страхових коштів та за кожний день прострочення платежу нараховується пеня в розмірі 0,1% від цих сум коштів.

При завищенні суми матеріального забезпечення, виплаченого за рахунок коштів ФСС з ТВП, слід:

1) провести перерахунок суми допомоги;

2) повідомити про факт та зміст помилок органу ФСС з ТВП за місцем обліку та повернути суму надміру виплаченої допомоги на рахунок робочого органу відділення даного фонду в найкоротший строк;

3) відобразити суму виправленої помилки у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах