Робоча ситуація дня

14 січня 2013 0
Коли і які податки має сплатити фізична особа (засновник) у разі продажу частки у статутному фонді підприємства, якщо за умовами нотаріально завіреного договору сума за корпоративні права буде отримана продавцем — фізособою не відразу, а щоквартально рівними частинами? Хто є податковим агентом при отриманні інвестиційного прибутку?

Оподаткування інвестиційного прибутку

Коли і які податки має сплатити фізична особа (засновник) у разі продажу частки у статутному фонді підприємства, якщо за умовами нотаріально завіреного договору сума за корпоративні права буде отримана продавцем — фізособою не відразу, а щоквартально рівними частинами? Хто є податковим агентом при отриманні інвестиційного прибутку?

Відповідно до пункту 164.1 Податкового кодексу України (ПК) загальний оподатковуваний дохід — це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах (пп. 164.2.9 ПК).

Підпунктом 170.2.1 ПК визначено, що облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів та витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року (абз. другий пп. 170.2.6 ПК).

Обов’язок податкового агента під час виплати платнику податку доходу за придбані у нього інвестиційні активи запроваджено лише для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк. Однак це не звільняє платника податку від обов'язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року.

Отже, якщо внаслідок укладання договору купівлі-продажу інвестиційного активу виникає інвестиційний прибуток за наслідками звітного (податкового) року фізична особа, яка його отримала, повинна надати податкову декларацію про отримані доходи до 1 травня року, що настає за звітним, та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками 15% та/або 17%.

Крім того, при нотаріальному посвідченні договору про продаж частки корпоративних прав, справляється державне мито відповідно до підпункту «д» пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 №7-93, як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, тобто 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах