Робоча ситуація дня

22 січня 2013 6
Чи має право дитина-інвалід відвідувати дитячий садочок, якщо матір знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має намір продовжити відпустку до досягнення дитиною шести років (згідно медичного висновку)?

Право на відпустку по догляду за дитиною

Чи має право дитина-інвалід відвідувати дитячий садочок, якщо матір знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має намір продовжити відпустку до досягнення дитиною шести років (згідно медичного висновку)?

Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України та статей 18, 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою допомоги за цей період. У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

При вступі дитини до дитячого садка необхідно надати медичну карту дитини за формою №026/о, затверджену наказом МОЗ України від 27.12.1999 №302.

Враховуючи зазначені вимоги, можна зробити такі висновки:

1) якщо дитина здорова, вона може відвідувати дитсадок як до досягнення нею трирічного віку, так і в період від 3 до 6 років. При цьому матері не забороняється перебувати у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Оскільки з настанням трирічного віку здорова дитина не потребує домашнього догляду, право матері на відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною шестирічного віку втрачається.

2) оскільки хвора дитина потребує домашнього догляду, у матері зберігається право на продовження відпустки до досягнення дитиною шестирічного віку. Проте, якщо дитина буде відвідувати дитячий садок, матір втрачає таке право.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль