Робоча ситуація дня

23 січня 2013 2
Нерезидент передає як внесок до статутного капіталу юридичної особи — резидента — платника ПДВ майнові права на об’єкт інтелектуальної власності. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ така операція?

Чи оподатковується ПДВ вартість майнових прав, внесених у статутний капітал

Нерезидент передає як внесок до статутного капіталу юридичної особи — резидента — платника ПДВ майнові права на об’єкт інтелектуальної власності. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ така операція?

Згідно з підпунктом 14.1.185 Податкового кодексу України (ПК) постачанням послуг є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 ПК об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПК розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг з надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об’єктів права інтелектуальної власності, у т. ч. за ліцензійними договорами, вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або (у разі відсутності такого місця) місце постійного чи переважного його проживання (пп. «а» п. 186.3 ПК).

Таким чином, операція з надання майнових прав інтелектуальної власності нерезидентом як внесок до статутного фонду юридичної особи — резидента є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України.

Водночас слід наголосити, що особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташовано на митній території України, є отримувач послуг (п. 180.2 ПК).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах