Умови підготовки арбітражного керуючого

24 січня 2013 6
З 18.01.2013 набрала чинності нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»

З 18.01.2013 набрала чинності нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Одним із нововведень є зміна статусу арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та порядку його підготовки. Зокрема, скасовано ліцензування цієї професії. Віднині допуск до неї здійснюється через складання кваліфікаційних іспитів шляхом автоматизованого анонімного тестування та отримання свідоцтва про право на здійснення відповідної діяльності. При цьому діючу ліцензію на свідоцтво на день набрання чинності Законом можна безоплатно замінити протягом шести  місяців.

У зв’язку з цим уповноваженим державним органом з питань банкрутства — Мін’юстом — розроблено порядок складення особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого, кваліфікаційного іспиту та порядок видачі свідоцтва про право на здійснення такої діяльності. Відповідно затверджено форми заяви на отримання свідоцтва та самого свідоцтва.

Для допуску до складення іспиту та отримання свідоцтва арбітражний керуючий має відповідати таким вимогам: він має бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менш, ніж три роки або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом із питань банкрутства, та володіє державною мовою.

Особа, яка успішно склала кваліфікаційний іспит, отримує свідоцтво необмеженого строку дії протягом 10 робочих днів.

Крім того, врегульовано процедуру видачі дубліката, переоформлення та анулювання свідоцтва.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль