Списання інвалюти банками за інкасовим дорученням

30 січня 2013 18
Внесено зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (постанова НБУ від 21.01.2004 №22)

Внесено зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (постанова НБУ від 21.01.2004 №22).

З набранням постановою чинності податковий агент зобов’язаний при перерахуванні на банківські рахунки працівників підприємства доходу, з якого не утримується ПДФО, вказувати у платіжному дорученні про те, що дохід не підлягає оподаткуванню.

Крім цього, передбачено підстави для поновлення банком видаткових операцій за  рахунком клієнта (рішення податкового керуючого або суду), на відміну від попередньої редакції, яка стосувалась тільки зупинення видаткових операцій.

Згідно зі змінами до Положення про порядок виконання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в іноземних валютах та банківських металів (постанова НБУ від 28.07.2008 №216) банкам надано можливість списувати кошти в інвалюті з рахунків боржників (клієнтів та банків) на підставі інкасового доручення, оформленого податковим органом.

Таке списання здійснюється незалежно від наявності на рахунку достатнього залишку коштів та лише в межах наявних коштів в інвалюті того виду, який зазначений в інкасовому дорученні.

Списані кошти, крім інвалюти 1-ї групи Класифікатора, підлягають продажу на МВРУ у термін до 5-ти робочих днів з дати їх списання.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль