Як амортизувати безоплатно отримані основні засоби

25 листопада 2015 24
Податківці нагадали, що безоплатно отримані основні засоби амортизують у бухгалтерському обліку

Податківці нагадали, що безоплатно отримані основні засоби амортизують у бухгалтерському обліку. Тому амортизаційні відрахування впливають й на об’єкт оподаткування податком на прибуток через фінансовий результат до оподаткування.

Первісною вартістю безоплатно отриманих основних засобів є їх справедлива вартість з урахуванням витрат на транспортування, сум ввізного мита, витрат зі страхування ризиків доставки основних засобів та інших витрат, безпосередньо пов’язаних із доведенням таких основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

До того ж податківці нагадують, що якщо безоплатно отриманий актив забезпечує надходження економічних вигід протягом кількох звітних періодів, то потрібно й визнавати доходи на систематичній основі (наприклад, у сумі нарахованої амортизації) протягом тих звітних періодів, коли надходять відповідні економічні вигоди.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах