Робоча ситуація дня

4 лютого 2013 2
Деякий час співробітник працював за цивільно-правовим договором. Зараз він прийнятий за основним місцем роботи. Чи необхідний запис у трудову книжку за час роботи за цивільно-правовим договором?

Робота за цивільно-правовим договором

Деякий час співробітник працював за цивільно-правовим договором. Зараз він прийнятий за основним місцем роботи. Чи необхідний запис у трудову книжку за час роботи за цивільно-правовим договором? Чи йде трудовий стаж за час роботи за цивільно-правовим договором: для обліку трудової діяльності за фахом; для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності; для пенсії?

Відносини між підприємством та виконавцем за цивільно-правовим договором (ЦПД) регулюються Цивільним кодексом України. На відміну від трудового договору, процес організації трудової діяльності за ЦПД залишається за його межами. Метою договору є отримання певного матеріального результату. Причому виконавець отримує не заробітну плату, а винагороду за конкретно виконану роботу. Крім того, при оформленні на роботу не видається наказ чи розпорядження, тому у трудовій книжці не робиться запис про виконання роботи за ЦПД і, як наслідок, час роботи за ЦПД не враховується для обліку трудового стажу.

Разом з тим стаж роботи за ЦПД зараховується для розрахунку пенсії. Така норма передбачена пенсійним законодавством, що діяло до 2011 року, але за умови сплати мінімального пенсійного внеску, який розраховувався від мінімальної заробітної плати.

Починаючи з 01.01.2011, відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі — Закон №2464) роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах ЦПД, і фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги), є платниками ЄСВ без обмежень щодо мінімального пенсійного внеску.

На суму винагороди за цивільно-правовими договорами ЄСВ нараховується за ставкою 34,7% та утримується — за ставкою 2,6%.

Згідно зі статтею 8 Закону №2464 виконавці мають право на допомогу по безробіттю та облік роботи за ЦПД для розрахунку пенсії.

В інших видах соціального страхування виконавець робіт чи послуг може брати участь на добровільних засадах. Лише за таких умов йому будуть виплачуватися інші виплати із соціального страхування, серед яких і допомога по тимчасовій непрацездатності.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль