Реєстрацію анульовано: що з податковими накладними та електронним ПДВ-рахунком

26 листопада 2015 16
Реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ

Відповідно до пункту 184.1 Податкового кодексу України (ПК) реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ.

Отже, оскільки право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, то після анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається, незважаючи на те, що з дати складання податкових накладних ще не минуло 15 календарних днів.

При цьому застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації, визначених пунктом 120-1 ПК, до осіб, яких виключено з реєстру платників ПДВ, здійснюється у загальновстановленому порядку. Санкції не застосовують у випадку, коли від дати складання податкової накладної до дати виключення з реєстру платників ПДВ не минуло 15 календарних днів.

У разі анулювання реєстрації особи як платника ПДВ податкові зобов’язання визначаються на підставі декларації з ПДВ за підсумками останнього звітного (податкового) періоду. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника ПДВ після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного періоду може бути повернуто на поточний банківський рахунок платника за його заявою. У разі неподання заяви залишок перераховується до бюджету.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах