Оновлено порядок галузевих угод і колективних договорів

26 лютого 2013 7
Уряд затвердив новий Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів. Попередню постанову КМУ від 05.04.1994 №225 визнано такою, що втратила чинність

Уряд затвердив новий Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів. Попередню постанову КМУ від 05.04.1994 №225 визнано такою, що втратила чинність.

Повідомна реєстрація проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копій поданих на реєстрацію відповідних угод (договорів). А це в свою чергу дозволяє врахувати їх умови під час розгляду трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких угод (договорів).

Новий документ, на відміну від старого, надає більш точне розмежування угод (договорів), які підлягають повідомній реєстрації:

  • галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканська) угоди, які реєструє Мінсоцполітики;
  • колективні договори і територіальні угоди іншого рівня — районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад.

Тепер кількість примірників угоди (договору), які подаються на реєстрацію, не обмежується трьома екземплярами, як у попередній редакції. Уточнено, що реєстрація угоди (договору) проводиться у кількості примірників, що відповідає кількості її сторін, разом з копією цієї угоди (договору).

Також конкретизовано строки реєстрації — 14 робочих днів з дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу (раніше — двотижневий термін з дня одержання угоди).

Зазначені зміни cтосуються підприємств різних форм власності і господарювання, які використовують найману працю та мають право юридичної особи. Колективний договір є важливим механізмом врегулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників, роботодавців та уповноважених ними органів.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль