Робоча ситуація дня

11 березня 2013 6
Фізична особа — нерезидент вносить нерухомість до статутного капіталу юридичної особи — резидента. Нерухомість зареєстровано на митній території України. Хто повинен сплачувати податок на додану вартість?

Чи нараховувати ПДВ на внесок до статутного капіталу

Фізична особа — нерезидент вносить нерухомість до статутного капіталу юридичної особи — резидента. Нерухомість зареєстровано на митній території України. Хто повинен сплачувати податок на додану вартість?

Згідно з підпунктом «а» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Відповідно до підпункту 14.1.191 ПК постачання товарів — це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін.

Отже, операція із внесення нерухомості до статутного фонду юридичних осіб є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Для цілей оподаткування платником податку є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку (пп. 2 п. 180.1 ПК). При цьому особою для цілей оподаткування ПДВ є представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи (пп. 14.1.139 ПК).

Відповідно до пункту 180.2 ПК особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Таким чином, якщо фізична особа здійснює підприємницьку діяльність, то операція з внесення такою особою нерухомості, яка розташована на митній території України і належить на правах власності нерезиденту, до статутного фонду юридичної особи — резидента в обмін на корпоративні права є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому така діяльність нерезидента на митній території України повинна здійснюватися через його постійне представництво.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах