Робоча ситуація дня

22 березня 2013 20
Заробітна плата менеджера підприємства складається з посадового окладу та винагороди за результатами реалізації за місяць. Чи дозволено чинним законодавством виплачувати аванс у розмірі посадового окладу?

Виплата авансу у розмірі посадового окладу

Заробітна плата менеджера підприємства складається з посадового окладу та винагороди за результатами реалізації за місяць. Чи дозволено чинним законодавством виплачувати аванс у розмірі посадового окладу?

Порядок виплати заробітної плати встановлено статтею 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР та статтею 115 Кодексу законів про працю України.

Періодичність виплати заробітної плати — не рідше двох разів на місяць у строки, встановлені в колективному договорі. При цьому проміжок часу між виплатами не повинен перевищувати шістнадцяти календарних днів.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця (далі — аванс) не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки або посадового окладу працівника.

Тобто при відпрацюванні половини робочого часу за місяць (не менше 15 календарних днів) розмір авансу повинен складати не менше 50% посадового окладу працівника за цей місяць. При визначенні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством.

Підставою для визначення конкретного розміру авансу має бути табель обліку робочого часу, у якому фіксується відпрацьований час.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль