Робоча ситуація дня

26 березня 2013 20
Єдиноподатник 2-ї групи планує здійснювати роздрібний продаж пива та столових вин на розлив. Які дозвільні документи для цього йому потрібні (ліцензія, патент, ін.) Чи потрібно застосовувати касовий апарат?

Продаж фізичною особою ― платником єдиного податку пива та столових вин

Єдиноподатник 2-ї групи планує здійснювати роздрібний продаж пива та столових вин на розлив. Які дозвільні документи для цього йому потрібні (ліцензія, патент, ін.) Чи потрібно застосовувати касовий апарат?

Підпунктом 291.5.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлена заборона щодо здійснення платниками єдиного податку продажу підакцизних товарів, крім роздрібного продажу фізособами — єдиноподатниками пива та столових вин.

Згідно з пунктом 297.1 ПК платників єдиного податку звільнено, зокрема, від сплати збору за провадження підприємницької діяльності, тобто таким платникам не потрібно придбавати торговий патент при здійсненні торгівлі.

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Частиною 3 статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 №1775-III (далі — Закон №1775) визначено перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню відповідно до вимог цього Закону, серед якого діяльність з виробництва та торгівлі пивом відсутня.

Згідно з частиною 1 статті 9 Закону №1775 виробництво та торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами підлягає ліцензуванню відповідно до спеціальних законів ліцензування, зокрема, відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі — Закон №481).

Дія Закону №481 не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, виробництво і торгівлю пивом, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ч. 11 ст. 15 Закону №481).

Відповідно до статті 1 Закону №481 під поняттям «місце торгівлі» розуміється місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів — без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м.

З урахуванням викладеного, фізичні особи — платники єдиного податку можуть здійснювати роздрібну торгівлю пивом та столовими винами без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, без застосування касового апарата (РРО) та розрахункової книжки та без придбання торгового патенту.

Разом з цим, суб'єкти господарювання при здійсненні господарської діяльності мають враховувати норми статті 15-3 Закону №481, якою встановлені обмеження щодо продажу пива та столових вин (а саме, щодо заборони продажу пива та вин столових особами, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, у невизначених для цього місцях торгівлі, ін.). Торгівельна площа при реалізації пива та столових вин повинна бути не менше 20 кв. м.

Крім того, потрібно мати копії документів, які підтверджують якість і безпечність пива та столових вин (доброякісність) (можна взяти у виробників або у дистриб’юторів) та документи, які підтверджують якість обладнання. Якщо ж таких документів не має, або у інших випадках, визначених законами, постановами, розпорядженнями, наприклад, при реалізації пива з цистерн, потрібно отримати висновок (дозвіл) державної санітарно-епідеміологічної служби (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 23.05.2007 №15).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах