Податківці не мають права самостійно змінювати призначення платежу

14 травня 2013 3
Вищий адміністративний суд України зазначив, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику податків

Вищий адміністративний суд України зазначив, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику податків.

Встановлена пунктом 7.7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-III (далі — Закон №2181)) рівність бюджетних інтересів не позбавляє платника як права самостійно визначити джерела погашення узгоджених податкових зобов’язань, так і обов’язку самостійно сплатити суму податкового зобов’язання.

Тобто, пункт 7.7 Закону № 2181 не надає податковому органу права змінювати призначення платежу, визначене платником податків.

Крім цього, Законом № 2181 до заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу, не включено зміну визначеного платником призначення платежу.

Тому суми податкових зобов’язань або податкового боргу слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов’язань або податкового боргу, визначених платником податків.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах