Робоча ситуація дня

16 травня 2013 9
Які існують способи розрахунку резерву відпусток?

Розрахунок резерву відпусток на підприємствіЯкі існують способи розрахунку резерву відпусток?

Відповідно до пункту 13 П(С)БО 11 «Зобов’язання» кожне підприємство зобов’язано створити резерв на виплату відпусток. 

Існує два способи розрахунку резерву з виплати відпусток.

Перший спосіб визначено інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.1999 №291.

Так, сума резерву визначається щомісячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотку резервування. Цей відсоток обчислюється як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Але резервувати потрібно не тільки суму відпускних, але ще й суму нарахувань ЄСВ з цих сум. Сума ЄСВ резервується аналогічно сумі відпускних.

Другий спосіб визначено пунктом 11.10 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 №69.

Так, залишок забезпечення на оплату відпусток, включаючи відрахування ЄСВ з цих сум, станом на кінець звітного року визначається за розрахунком множення кількості днів невикористаної щорічної відпустки та середньоденної оплати праці працівників. Розрахунок середньоденної зарплати визначено у пункті 7 Положення, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 №100.

Для розрахунку середньоденної зарплати потрібно сумарну заробітну плати за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період поділити на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (виключаючи святкові або неробочі дні, встановлені законодавством).

Отже, кожне підприємство самостійно обирає спосіб нарахування резерву відпусток. Але треба пам’ятати, що обраний метод підприємство вносить до наказу про облікову політику підприємства.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах