Сплата екологічного податку при використанні автономної системи опалення

20 травня 2013 10
Суб’єкти господарювання у випадку використання автономної системи опалення, зокрема, газового котла, повинні обчислювати, нараховувати та сплачувати до бюджету екологічний податок, а також складати податкову звітність з цього платежу

Суб’єкти господарювання у випадку використання автономної системи опалення, зокрема, газового котла, повинні обчислювати, нараховувати та сплачувати до бюджету екологічний податок, а також складати податкову звітність з цього платежу.

Об’єктом та базою оподаткування, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. При практичному застосуванні терміну «стаціонарне джерело забруднення» в умовах розділу VІІІ  Податкового кодексу України (ПК) слід враховувати, що стаціонарне джерело забруднення — це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднювальних речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

До стаціонарних джерел забруднення можна віднести й автономні системи опалення, що працюють на пальному, при спалюванні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднювальні речовини, або суміш таких речовин.

Звертаємо увагу, що статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 №2707-XII передбачено, що викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Тобто власник приміщення повинен мати дозвіл.

Отже, суб’єкти господарювання у випадку використання автономної системи опалення, зокрема, газового котла, мають об’єкт оподаткування екологічним податком — обсяги забруднювальних речовин, що утворюються й викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу) та є платниками екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелом забруднення).

Якщо платник екологічного податку не має дозволу на викиди в атмосферне повітря забруднювальних речовин стаціонарними джерелами забруднення, він самостійно визначає обсяги викидів.
Нагадуємо, що ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднювальних речовин стаціонарними джерелами визначені статтею 243 ПК.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах