Робоча ситуація дня

30 травня 2013 8
Чи можна використовувати скановані первинні документи для відображення в обліку операцій?

Використання сканованих первинних документів для відображення в обліку операцій

Чи можна використовувати скановані первинні документи для відображення в обліку операцій? Використання та оформлення первинних документів визначено статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV. Так, саме оригінали первинних документів є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення.

Також пунктом 138.2 Податкового кодексу України встановлено, що податкові витрати визнаються тільки на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.

Отже, при відображенні в бухгалтерському та податковому обліку операцій потрібні оригінали первинних документів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах