Нові вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників фондового ринку

30 травня 2013 6
Оновлено Професійні вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів

Оновлено Професійні вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів (далі — Вимоги). Встановлення цих Вимог має сприяти зростанню кваліфікації бухгалтерів, зниженню ризику для учасників фондового ринку, посиленню контролю за дотриманням норм професійної етики бухгалтерів.

Відповідно, попереднє рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24.04.2007 №815 визнано таким, що втратило чинність.

Ці Вимоги поширюються на осіб, які займають посаду головного бухгалтера професійних учасників фондового ринку (крім банків) або які виконують обов’язки з ведення бухобліку у професійного учасника фондового ринку за відсутності у нього посади головного бухгалтера.

Відповідно до Вимог головний бухгалтер, як і раніше, повинен:

  • мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр);
  • мати документ про підвищення кваліфікації шляхом підготовки. За його відсутності у тримісячний строк після прийняття на роботу на посаду головного бухгалтера пройти підвищення кваліфікації. Проходити підвищення кваліфікації слід не рідше одного разу на три роки;
  • не мати непогашеної або незнятої судимості за злочини проти власності, у сфері господарської та службової діяльності, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Однак змінено норму щодо стажу трудової діяльності. Від претендента на посаду головного бухгалтера в учасника фондового ринку вимагатимуть наявність стажу роботи на посаді бухгалтера або головного бухгалтера не менше двох років у фінустанові або не менше п’яти років в будь-якій іншій установі. На сьогодні — це не менше двох років бухгалтерського стажу в будь-якій установі.

Рішення набере чинності з 01.01.2014, але не раніше дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах