Нові вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників фондового ринку

30 травня 2013 15
Оновлено Професійні вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів

Оновлено Професійні вимоги до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів (далі — Вимоги). Встановлення цих Вимог має сприяти зростанню кваліфікації бухгалтерів, зниженню ризику для учасників фондового ринку, посиленню контролю за дотриманням норм професійної етики бухгалтерів.

Відповідно, попереднє рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24.04.2007 №815 визнано таким, що втратило чинність.

Ці Вимоги поширюються на осіб, які займають посаду головного бухгалтера професійних учасників фондового ринку (крім банків) або які виконують обов’язки з ведення бухобліку у професійного учасника фондового ринку за відсутності у нього посади головного бухгалтера.

Відповідно до Вимог головний бухгалтер, як і раніше, повинен:

  • мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр);
  • мати документ про підвищення кваліфікації шляхом підготовки. За його відсутності у тримісячний строк після прийняття на роботу на посаду головного бухгалтера пройти підвищення кваліфікації. Проходити підвищення кваліфікації слід не рідше одного разу на три роки;
  • не мати непогашеної або незнятої судимості за злочини проти власності, у сфері господарської та службової діяльності, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Однак змінено норму щодо стажу трудової діяльності. Від претендента на посаду головного бухгалтера в учасника фондового ринку вимагатимуть наявність стажу роботи на посаді бухгалтера або головного бухгалтера не менше двох років у фінустанові або не менше п’яти років в будь-якій іншій установі. На сьогодні — це не менше двох років бухгалтерського стажу в будь-якій установі.

Рішення набере чинності з 01.01.2014, але не раніше дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль