Робоча ситуація дня

3 червня 2013 2
Коли підприємство може віднести об’єкт вартістю менше 2500 грн. до складу основних засобів?

Віднесення до складу основних засобів об’єкта вартістю менше 2500 грн.

Коли підприємство може віднести об’єкт вартістю менше 2500 грн. до складу основних засобів?

У податкову обліку немає випадків, коли основні засоби вартістю менше 2500 грн. можна віднести до об’єкта основних засобів.

Відповідно до підпункту 14.1.138 Податкового кодексу України основні засоби — матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр, що призначаються для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). До них не відноситься вартість землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів.

Щодо відображення в бухгалтерському обліку основних засобів, то у пункті 40 П(С)БО 7 «Основні засоби» визначено, що підприємства мають право відносити до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети вартістю (без ПДВ), що не перевищує 1000 гривень.

Треба пам’ятати, що вартість основного засобу повинна бути зафіксована у наказі про облікову політику підприємства.

Але П(С)БО несе методологічний характер, та впливає на ведення тільки бухгалтерського обліку, а Податковий кодекс — на податковий облік.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах