«Ні» — корупції в Україні

11 червня 2013 7
Частково з 09.06.2013 набрав чинності закон, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики

Частково з 09.06.2013 набрав чинності закон, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики.

Цей закон визначає механізми здійснення фінансового контролю за діяльністю чиновників та удосконалює антикорупційне законодавство.

Зокрема, відкритим для громадськості стає єдиний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення (раніше ця інформація визнавалась персональними даними, які не можуть вільно поширюватися).

Фінансові декларації високопосадовців також підлягають оприлюдненню в мережі інтернет. При цьому майже вдвічі знижена мінімальна сума декларованих доходів: з 150 до 80 тис. грн.

Передбачена також деталізація форми таких декларацій. Так, посадові особи у своїх деклараціях повинні вказувати не тільки суму коштів, витрачену на певні потреби, але й повне найменування банків, фондів або організацій, через які вони були проведені.

Крім цього, законодавці уточнили і розширили перелік осіб, зобов’язаних подавати декларації про свої доходи та витрати. Крім керівництва держави, міністрів, народних депутатів, суддів та керівників окремих центральних органів виконавчої влади подавати декларації будуть обов’язково заступники міністрів, керівники та заступники керівників органів виконавчої влади Криму та органів місцевої влади.

Відповідно до змін, свої декларації повинні подавати не тільки родичі, які проживають разом з чиновниками, але й інші їхні близькі особи, перелік яких також значно розширено, зокрема вітчимом, мачухою, прадідом, прабабою, правнуками тощо.
Однак вводиться обмеження на спільну роботу близьких осіб чиновників.

Разом з тим запроваджено логічний та арифметичний контроль над даними, зазначеними в деклараціях, контроль своєчасності подання декларацій. Введено також перевірку декларацій на наявність конфлікту інтересів. Запроваджуються спеціальні перевірки щодо осіб, які претендують на посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Порядок контролю визначатимуть Міністерство доходів і зборів та Мін’юст.

Зверніть увагу: декларації за новими правилами чиновники та їхні родичі будуть подавати з 2014 року.

Важливою є норма, згідно з якою вищі посадові особи протягом 10-ти днів після призначення (обрання) на посаду повинні передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права. При цьому заборонено передавати таке майно на користь членів їх сімей, перелік яких доповнено повнолітніми дітьми і батьками.

Зазнала змін і антикорупційна експертиза, яку здійснюватиме профільний комітет парламенту щодо проектів законів, поданих народними депутатами.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль