Робоча ситуація дня: Чи можна згортати інформацію про курсові різниці у фінзвітності

1 грудня 2015 113
Чи дозволяється згортання інформації щодо операційних та неопераційних курсових різниць у фінансовій звітності, складеній за національними стандартами бухгалтерського обліку?

ПРОБЛЕМА

Чи дозволяється згортання інформації щодо операційних та неопераційних курсових різниць у фінансовій звітності, складеній за національними стандартами бухгалтерського обліку?

РІШЕННЯ

У бухгалтерському обліку операційні та неопераційні курсові різниці відображають у складі доходів або витрат.

Для відображення доходів від операційних курсових різниць користуються субрахунком 714 «Дохід від операційної курсової різниці», для витрат ― субрахунком 945 «Втрати від операційної курсової різниці». Відповідно для відображення доходів/витрат від неопераційних курсових різниць використовують субрахунок 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» або субрахунок 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

Додамо, що існують також й курсові різниці, інформацію про які узагальнюють на субрахунку 423 «Накопичені курсові різниці» та субрахунку 425 «Інший додатковий капітал». Вони виникають відповідно при здійсненні операцій з господарськими одиницями за межами України та внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статутного капіталу (п. 8, 9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», а також лист Мінфіну від 19.11.2013 № 31-08410-07-16/33606).

Більше про курсові різниці у фінансовій звітності читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах