Робоча ситуація дня

23 липня 2013 12
Неприбуткова організація із ознакою неприбутковості 0011 (обслуговуючий кооператив) є замовником будівництва дев’ятиповерхового житлового будинку та об’єднує фізичних осіб, які вклали кошти в будівництво квартир. Які доходи такої організації не оподатковуються?

Звіт неприбуткової організації з ознакою неприбутковості 0011: заповнюємо правильно

Неприбуткова організація із ознакою неприбутковості 0011 (обслуговуючий кооператив) є замовником будівництва дев’ятиповерхового житлового будинку та об’єднує фізичних осіб, які вклали кошти в будівництво квартир. Які доходи такої організації не оподатковуються?

Відповідно до пункту 5.4 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2013 №37 (далі — Положення №37), ознака неприбутковості 0011 присвоюється іншим юридичним особами, ніж визначеним в підпункті «б» пункту 157.1 Податкового кодексу України (ПК), діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів (пп. «г» п. 157.1 ПК).

Оподаткування неприбуткових організацій з ознакою неприбутковості передбачено пунктом 157.5 ПК. Зокрема, від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, отримані у вигляді разових або періодичних внесків, відрахувань засновників і членів.

Крім того, пунктом 157.11 ПК передбачено, що якщо доходи неприбуткових організацій, отримані протягом звітного (податкового) року з джерел, визначених пунктом 157.5 ПК, на кінець першого кварталу року, що настає за звітним, перевищують 25% загальних доходів, отриманих протягом такого звітного (податкового) року, така неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок із нерозподіленої суми прибутку за ставкою, встановленою пунктом 151.1 ПК, до суми такого перевищення. Внесення до бюджету зазначеного податку здійснюється за результатами першого кварталу року, що настає за звітним, у строки, встановлені для інших платників податку.

Зазначимо, що відповідно до пункту 5.8 Положення №37 обслуговуючим кооперативам (житлово-будівельним кооперативам та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків), визначеним у підпункті «е» пункту 157.1 ПК, присвоюють ознаку неприбутковості 0015. Такі неприбуткові організації на підставі підпункту 157.8 ПК звільняються від оподаткування доходів, отриманих у вигляді внесків, коштів або майна, які надходять для забезпечення потреб їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів без розрахунку суми перевищення доходів від основної діяльності над загальною сумою доходів.

Оскільки обслуговуючому кооперативу присвоєно ознаку неприбутковості 0011, він проводить оподаткування своїх доходів за рік на підставі підпункту 157.11 ПК.

Відповідно до Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом ДПА від 31.01.2011 №56 (далі — Порядок №56), у рядку 4 та 4.1 такого звіту неприбуткові організації з ознакою неприбутковості 0011 відображають разові або періодичні внески, відрахування засновників і членів.

Згідно з абзацом першим пункту 157.11 ПК розрахунок перевищення проводять неприбуткові організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до підпункту «г» пункту 157.1 ПК. Для розрахунку перевищення такі неприбуткові організації в рядку 16 вказують суму доходів, що звільняються від оподаткування за попередній звітний (податковий) рік, яка переноситься з рядка 4 звіту за попередній рік (п. 2.9 Порядку №56).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах