Законодавство не передбачає щорічного подання заяви про надання податкової соціальної пільги

1 серпня 2013 10
Київський апеляційний адміністративний суд скасував податкове повідомлення-рішення, відповідно до якого підприємству було донараховано податок на доходи фізичних осіб та штрафні санкції за неправомірне застосування податкової соціальної пільги

Київський апеляційний адміністративний суд скасував податкове повідомлення-рішення, відповідно до якого підприємству було донараховано податок на доходи фізичних осіб та штрафні санкції за неправомірне застосування податкової соціальної пільги.

Так, у ході розгляду справи було встановлено, що частина заяв про застосування податкової соціальної пільги була подана працівниками підприємства у 2010 році, а інші заяви були датовані не 1 січня 2011 року, а 3 січня 2011 року. У зв’язку з цим застосування податкової соціальної пільги працівникам підприємства у 2011 році було визнано податковим органом неправомірним.

В ухвалі суду зазначено, що з огляду на те, що 1 та 2 січня 2011 року були вихідними днями, колегія суддів не вбачає порушень вимог податкового законодавства у тому, що заяви про застосування податкової соціальної пільги були подані 3 січня 2011 року. 

Також колегією суддів встановлено, що наведені у пункті 169.1 Податкового кодексу України податкові соціальні пільги не є новими, оскільки були передбачені статтею 6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», який діяв до 1 січня 2011 року. 

Податковий кодекс України та Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» не визначають періодичність подання таких заяв, а лише вказують на те, що нарахування податкової соціальної пільги припиняється в разі подання заяви про відмову від такої пільги, а також припинення обставин, які надавали особі право на застосування цієї пільги. 

Таким чином, щорічне подання заяви про надання соціальної пільги не вимагається.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль