Про розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності

3 грудня 2015 24
Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє про затвердення Прикладів обчислення середньоденної заробітної плати (доходу) за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування

Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що 21.10.2015 наказом Мінсоцполітики від 21.10.2015 № 1022 були затверджені Приклади обчислення середньоденної заробітної плати (доходу) за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Приклади).

Питання розрахунку виплат для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги з тимчасової непрацездатності, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця висвітлені розділом ІІІ Прикладів.

Зокрема, пунктом  6 розділу ІІІ Прикладів роз’яснюється, як при визначенні розміру середньоденного заробітку для призначення та виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами слід враховувати коригування заробітної плати, які відбулися в розрахунковому періоді.

Наприклад, тимчасова непрацездатність застрахованої особи триває з 5 по 12 серпня 2015 року. Посадовий оклад застрахованої особи — 2500 грн. Протягом розрахункового періоду (вересень 2014 року — липень 2015 року) відбувались коригування заробітної плати:

  • у серпні 2014 року донараховано заробітну плату за липень 2014 року в сумі 1250 грн. за 12 робочих днів липня;

  • у травні 2015 року сторновано заробітну плату у сумі 925,38 грн. за квітень 2015 року;

  • у липні 2015 року — тимчасова непрацездатність з 13 по 31 липня 2015 року. Проте застрахованій особі була нарахована заробітна плата за всі робочі дні липня 2015 року. Ця сума включена до звіту за липень 2015 року про суми нарахованої заробітної плати та суми нарахованого єдиного внеску.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль