Робоча ситуація дня: Чи можна придбавати товар у єдиноподатника групи ІІІ та чи потрібно укладати письмовий договір купівлі-продажу

27 серпня 2013 16
Підприємство закуповує оргтехніку в контрагента, який є платником єдиного податку групи ІІІ. Чи існують законодавчі обмеження щодо закупівлі в нього товарів? Чи потрібно укладати з єдиноподатником договір купівлі-продажу?

Підприємство закуповує оргтехніку в контрагента, який є платником єдиного податку групи ІІІ. Чи існують законодавчі обмеження щодо закупівлі в нього товарів? Чи потрібно укладати з єдиноподатником договір купівлі-продажу?

Щодо можливості купівлі оргтехніки в приватного підприємця — платника єдиного податку групи ІІІ, то чинне законодавство не містить жодних обмежень у здійсненні таких операцій.

Відповідно до статті 208 Цивільного кодексу України (ЦК) у письмовій формі слід вчиняти правочини:

  • між юрособами;
  • між фізособою та юрособою, крім випадків, передбачених частиною першою статті 206 ЦК;
  • фізосіб між собою на суму більшу за 20 нмдг, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 ЦК;
  • інші правочини, щодо яких законом встановлена письмова форма.

Юридичній особі, що сплатила за товари та послуги на підставі усного правочину з другою стороною, видається документ, що підтверджує підставу сплати та суму одержаних грошових коштів (ст. 206 ЦК).

Як видно, обов’язкової вимоги до укладання договору в письмовій формі у цьому випадку законодавство не містить. Проте їх краще укладати, оскільки вони містять важливі умови, а саме строки поставки, ціну, кількість товарів, штрафні санкції тощо.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль