Найголовніші законодавчі новації для підприємців, які набирають чинності з 01.09.2013

30 серпня 2013 5
Встановлено граничну суму розрахунків готівкою, яка протягом одного дня не повинна перевищувати 150 тис. грн.

1. Встановлено граничну суму розрахунків готівкою, яка протягом одного дня не повинна перевищувати 150 тис. грн. між:

  • фізособою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги);
  • фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Розрахунки на суму, яка перевищує 150 тис. грн. мають здійснюватись фізособами шляхом перерахування коштів із поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки, у т. ч. на депозит нотаріуса, на окремий поточний рахунок у національній валюті (постанова НБУ від 06.06.2013 № 210).

2. Внесено зміни до Податкового кодексу України (ПК) щодо трансферного ціноутворення. Нові правила трансфертного ціноутворення застосовуватимуться до операцій, визнаних відповідно до статті 39 ПК контрольованими.

Контроль за трансфертним ціноутворенням здійснюватиметься при проведенні контрольованих операцій, обсяг яких з кожним контрагентом становить понад 50 млн. грн. на рік: між пов’язаними особами; між особами, хоча б одна з яких зареєстрована на території іншої країни, де ставка податку на прибуток менше ніж в Україні мінімум на 5%.

Під час формування податкових зобов’язань з ПДВ база оподаткування визначатиметься, виходячи зі звичайних цін тільки у випадку здійснення контрольованих операцій (Закон України від 04.07.2013 № 408-VII).

3. Запроваджено новий екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Але фактично цей податок буде сплачуватись не під час утилізації транспортних засобів, а під час ввезення, придбання чи продажу транспорту, який в подальшому підлягає утилізації.

Так, до ціни імпортних легкових авто додаватиметься — 5,5 тис. грн., а до ціни вантажівок і автобусів — 11 тис. грн. Проте залежно від об’єму двигуна та строку експлуатації до різних автомобілів будуть застосовуватися різні коефіцієнти (Закон України від 04.07.2013  № 422-VII).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль