Робоча ситуація дня: Списання пального для роботи легкових автомобілів

7 грудня 2015 124
Підприємство використовує легкові автомобілі. Як документально підтверджувати факт списання пального для їх роботи та як класифікувати такі витрати для цілей бухгалтерського обліку? Чи можна їх відносити до загальновиробничих витрат?

ПРОБЛЕМА

Підприємство використовує легкові автомобілі. Як документально підтверджувати факт списання пального для їх роботи та як класифікувати такі витрати для цілей бухгалтерського обліку? Чи можна їх відносити до загальновиробничих витрат?

РІШЕННЯ

Підставою для відображення господарських операцій у бухгалтерському обліку є первинні документи (ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV). Тож і факт списання пального потребує документального підтвердження.

Нині немає затвердженої форми подорожнього листа легкового автомобіля, оскільки з 16.04.2013 наказ Держкомстату «Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкції про порядок її застосування» від 17.02.1998 № 74 втратив чинність.

Тому для підтвердження факту списання пального підприємство може самостійно розробити форму подорожнього листа. Головне, щоб така форма мала всі обов’язкові реквізити первинного документа.

Більше про документальне підтвердження факту придбання пального від АЗС і класифікацію витрат читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах