Робоча ситуація дня: Оподатковуємо ПДФО та податком на прибуток операцію з дарування нерухомого майна

30 вересня 2013 14
Як оподатковувати подарунок (об’єкт нерухомого майна) наданий працівнику? Яку вартість потрібно використовувати для бази оподаткування ПДФО?

Як оподатковувати подарунок (об’єкт нерухомого майна) наданий працівнику? Яку вартість потрібно використовувати для бази оподаткування ПДФО?

Щодо ПДФО

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 Податкового кодексу України, ПК) повинен оподатковуватися за відповідним порядком.

Так під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені статтею 39 ПК, помножена на відповідний коефіцієнт 1,176741 (1,20482) в залежності від ставок податку (п. 164.5 ПК).

Але при оподаткуванні ПДФО подарунків слід пам’ятати, що не підлягає оподаткуванню сума подарунків вартістю до 50% однієї мінімальної заробітної плати. На 1 січня 2013 році була затверджена мінімальна заробітна плата у розмірі 1147 грн. Тому підприємство повинно вирахувати із бази оподаткування 573,50 грн. Отриману суму подарунку в результаті вирахування потрібно оподатковувати за ставками 15% (17%)

Під час здійснення операції дарування нерухомого майна обов’язковим є проведення його оцінки. Вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування. Але така оцінка може проводитися тільки за умови неможливості застосування методів визначення звичайної ціни. Тобто саме експертна оцінка нерухомого майна є базою для оподаткування ПДФО при даруванні.

Щодо податку на прибуток

Операція дарування для оподаткування податком на прибуток відноситься до продажу. Тому сума перевищення доходів від дарування над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів включається до податкових доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами включається до податкових витрат.

Якщо ж об’єкт нерухомості включено до виробничих основних засобів, то сума перевищення доходів від дарування над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до податкових доходів, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого дарування включається до податкових витрат (п. 146.13 ПК).

Зверніть увагу! Дохід від іншого відчуження об’єкта основних засобів визначається згідно з договором про відчуження, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п. 146.14 ПК). Тобто при даруванні виникне дохід на рівні звичайної ціни, тому що за договором дарування він дорівнюється нулю. І саме цю суму потрібно буде порівнювати з первісною або балансовою вартістю об’єкта.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах