Робоча ситуація дня: Відображаємо в обліку придбання SIM-картки

16 жовтня 2013 0
Підприємство придбало SIM-картки для мобільного зв’язку за ціною 30 грн. з ПДВ. На обліку є мобільні телефони, які обліковуються на субрахунку 113. На якому рахунку потрібно обліковувати SIM-картки?

Підприємство придбало SIM-картки для мобільного зв’язку за ціною 30 грн. з ПДВ. На обліку є мобільні телефони, які обліковуються на субрахунку 113. На якому рахунку потрібно обліковувати SIM-картки?

Відповідно до умов надання послуг операторами стільникового зв’язку, розміщених на офіційних веб-сайтах операторів, усі абоненти поділяються на 2 категорії — абоненти передплаченого зв’язку та контрактні абоненти.

В залежності від категорії абонента визначається строк дії абонентського номеру (та дії SIM-картки). Абонентам передплаченого зв’язку встановлюється строк дії абонентського номеру на 365 днів з дати останнього оплачуваного вихідного дзвінка ненульової тривалості. Строк дії SIM-карток контрактних абонентів визначається у договорах.

Абзацом восьмим пункту 4 П(С)БО 7 «Основні засоби» визначено поняття основних засобів.

Так, основні засоби — матеріальні активи, які підприємство/установа утримує з метою використання їх у процесі виробництва/діяльності або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).

Відповідно до класифікації основних засобів одним із їх видів є малоцінні необоротні матеріальні активи.

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291 на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» відображають вартість предметів, строк корисного використання яких більше одного року.

Підприємство може самостійно встановлювати вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів (ч. друга п. 5.2 П(С)БО 7). Таку межу встановлюють в наказі про облікову політику. Але взагалі підприємства визначають межу відповідно до діючого податкового законодавства. На сьогодні вона дорівнює 2500 грн.

Отже, у разі коли підприємство планує використовувати SIM-картки більше 1 року, їх необхідно зарахувати до складу малоцінних необоротних матеріальних активів.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах